Laserové čištění

EMTECH IPH GROUP je oficiálním distributorem P-Laseru. Nabízíme prodej laserů a laserové čištění. Působíme v Polsku a České republice.

Spolupráce s klientem je založena především na individuálním přizpůsobení systému jeho potřebám. Než se laserové čištění stane jedním z procesů výrobní linky fungující nepřetržitě, provádíme příslušné testy – máme robota, který simuluje efekt očekávaný zákazníkem. Naším úkolem je co nejvíce optimalizovat pracovní cyklus, v této fázi vybíráme vhodné parametry, které zlepší proces čištění a čas. Každý vzorek je posouzen zákazníkem, který zkontroluje, zda odpovídá výrobním požadavkům.
Podobný proces doprovází výběr stroje pro ruční čištění. Naši specialisté provádějí testy, které umožňují porovnat potřebnou dobu čištění, a následně provádějí výpočty potenciálních úspor vyplývajících z realizace čištění novou technologií.
Zákazníci EMTECH IPH GROUP mohou využít komplexní služby – nabízíme odborné poradenství a profesionální podporu v každé fázi zakázky. Zaměřujeme se na neustálý rozvoj, pracujeme jak v centrále, tak v terénu, abychom neustále hledali nové výzvy

JAK FUNGUJE ČIŠTĚNÍ LASEREM

P-laser je pokročilá technologie čištění povrchů, která využívá pulzní lasery. Proces je založen na vysílání světelných pulzů, které jsou absorbovány nečistotami a odráženy čištěným prvkem. Když se impuls dostane do kontaktu s nečistotou, rozptýlí svou energii a vyčištěný povlak sublimuje nebo se odpaří z povrchu. Je to účinné a bezpečné – vybraný povrch zůstává čistý a neporušený.
Specialisté EMTECH IPH GROUP upravují výkon pulzu, rychlost skenování a vzor čištění tak, aby řídili množství nečistot odstraněného jediným laserovým pulzem s nejvyšší přesností.

LASEROVÉ ČIŠTĚNÍ - APLIKACE

Laserové čištění je bezkontaktní, ekologicky nezávadná a neabrazivní technologie. Lasery se dnes stávají všestranným řešením, které stále častěji využívají zástupci různých průmyslových odvětví. Kde je největší poptávka?

– Při odstraňování koroze a důlkové koroze z povrchu je zaznamenána mimořádná přesnost a neuvěřitelná rychlost a účinnost

– Laser je ideální pro čištění vstřikovacích forem a odstraňování tepelného zbarvení nebo oxidů.

– Laserové čištění je řešením, které ocení i podnikatelé, kteří chtějí zpevnit sváry před svařováním a zlepšit přilnavost povrchu barvou.

– Technologii využíváme také k úplnému nebo selektivnímu odstranění nesprávně nanesených nebo starých nátěrů – to je základ pro regeneraci nástroje.

– Pokročilé laserové čištění lze také použít v procesu regenerace artefaktů – pro odmašťování, značení, gravírování nebo v procesu dodávání textury vybranému povrchu.